خانه / بلاک چین / یک بازار خرید و فروش کوین های دیجیتالی در اوراستوک راه اندازی می شود

یک بازار خرید و فروش کوین های دیجیتالی در اوراستوک راه اندازی می شود

فروشگاه الکترونیکی overstock به پشتیبانی مالی گروه tZero و با مشارکت گروه آرگون (Argon) به عنوان مشاور و گروه RenGen LLC قصد ایجاد یک بازار توکن دیجیتالی را دارند که تحت شمول قوانین حاکم بر اوراق بهادار قرار می گیرد. به ادعای ایشان، این اولین بازاری خواهد بود که در تطابق با مقررات صنعت مالی و کمیسیون اوراق بهادار عمل می کند. این پروژه اکنون در مرحله تجمیع سرمایه است و تاکنون توانسته است دو میلیارد دلار دارایی را به صورت توکن به فروش برساند. همچنان که در نمودار زیر مشاهده می کنید میزان سرمایه جذب شده از آوریل امسال اوج گرفت و این افزایش همچنان ادامه دارد.

نمودار میزان سرمایه جذب شده

پاتریک بایرن (Byrne) مدیرعامل overstock در توضیح گفت: «این بازاری کارآمدتر، تمیزتر و البته ارزان تر است. این با تجمیع سرمایه آغاز خواهد شد، اما تمامی توان اقتصادی خود را با صدور ژتون های آبی رنگ پشت خود خواهد آورد (ژتون آبی رنگ ارزش زیادی در مقابل دیگر ژتون ها دارد). ما سرانجام شاهد توکن های مک دونالد یا ژنرال موتور خواهیم بود. این قرار نیست فقط یک نوآوری باقی بماند.»

به این ترتیب، این پلتفرم را می توان یک گام رو به جلو در حیطه توکن ها دانست. در حال حاضر، به جز این هیچ راه دیگری وجود ندارد که سرمایه گذاران آمریکایی بتوانند مطابق و با تایید مقررات، توکن ها را به عنوان اوراق بهادار خرید و فروش کنند. امید است که این آلترناتیوی باشد برای بازار اوراق بهادار مانند بورس نیویورک و Nasdaq.

پاتریک بایرن به کوین دسک گفت «این یک رویداد تاریخی است. ما در حال گشودن نوع جدیدی از بازار سرمایه هستیم.»

سیستم تجارت خودکار (ATS)، سیستمی است برای تجارت خودکار توکن ها که در ابتدا با تجمیع سرمایه و پیشفروش توکن‌هایی (Initial coin offering) صادر می شوند. همچنان که گفته شد دو میلیارد سرمایه جمع آوری شده است و میزان ارزش توکن ها یعنی حجم سرمایه کلی ۱۳۷ میلیارد دلار خواهد بود.

علاوه بر ایجاد نقدینگی برای این نوع جدید از اوراق بهادار (یعنی توکن ها)، بایرن اعلام کرد که این پلتفرم جدید به دنبال این است که هزینه های تراکنش را تا ۸۰ – ۹۰ درصد کمتر از مقداری برساند که اکنون در بورس های اوراق بهادار رایج است.

گروه آرگون که به شرکت ها برای برگزاری دوره های تجمیع سرمایه مشاوره می دهد، فرآیند بررسی توکن های موجود در بازار را آغاز کرده زیرا آنها نگران هستند که در حیطه تجمیع سرمایه، حباب ایجاد نشود یعنی شرکت ها میلیون ها دلار پول برای چیزی جمع کنند که محصولی ارائه نمی دهد. RenGen نقش ایجاد کننده بازار را خواهد داشت.

(منبع)

درباره greenrideshare16_o68m950r

دیگه چه خبر!

سایت جمع سپاری یا کراودفاندینگ با بیت کوین و اتریوم

تامین سرمایه جمعی با بیت کوین

اگر ایده جالبی دارید پس خیالتان از تامین سرمایه راحت باشد! شعاریست که امروزه با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *