خانه / بیتکوین / برنده جنگ کیست؟دولت چین یا بیت کوین!

برنده جنگ کیست؟دولت چین یا بیت کوین!

به جز اظهار نظر درباره کلاهبرداری بودن بیت کوین در روزهای اخیر  جیمی دایمون (Jamie Dimon) ، کشور چین هم دو ضربه مهلک به بیت کوین وارد کرد. ولا فعالیت هر گونه ICO را ممنوع اعلام کرد؛ ثانیا دستور تعطیلی صرافی‌های بیت کوین را داد تا این ارز دیجیتال به سرعت به مرز ۳۰۰۰ دلار سقوط کند. اما بیت کوین توانست مقداری از ارزش خود را پس بگیرد و خود را به رقم ۴۰۰۰ دلار رساند.

کاربران چینی به دایمون نشان دادند که در حال حاضر بیت‌کوین بسیار قدرتمندتر از آن چیزی است که با این اظهار نظرها شکست بخورد. برای دور زدن ممنوعیت مبادله بیت کوین به صرافی‌های ژاپنی و هنک کنگی هجوم بردند و سود فراوانی را عاید آن‌ها کردند.

محقق پیتر فان والکربرگ (Peter Van Valkenburgh)، مدیر موسسه تحقیقاتی مستقر در واشنگتن که ارزهای رمزپایه را بررسی می‌کند، در مورد عکس‌العمل بیت کوین در مقابل چین گفته است:

 هر گونه ممنوعیتی تاثیر بسیار مبهمی برای بیت کوین  است. به طوری می‌توان گفت این امر برای بیت کوین مثبت بوده است؛ چرا که وقتی دولت قدرتمندی مانند چین آن را ممنوع می‌کند، نشان‌دهنده آن است که این تکنولوژی کارش را به خوبی انجام داده است. اگر بتواند بر این فشارها غلبه کند، می‌تواند به خوبی اثبات کند که کنترل این ارز از دست دولت‌ها خارج است و کاملا مستقل است.

هرچند این محدودیت‌ها و سخت‌گیری‌ها، کاربران بیت کوین را با مشکل مواجه کرده است؛ اما مانع آن‌ها نمی شود. کسانی که تحت تاثیر این ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها قرار گرفته‌اند، افرادی هستند که از LocalBitcoins استفاده می‌کنند و باید از نرم‌افزارهایی مثل وی‌چت (WeChat) که تحت کنترل دولت هستند هم پرهیز کنند.

بهره بردن در کشورهای سوئیس و سنگاپور در زمینه ICO و هم توانایی استفاده شرکت ها در قبال پروژه‌ها  دراین کشورها که مقررات کمتری وجود دارد، امکان پذیر است.

ممنوعیت مبادله بیت کوین در چین

مقاله‌های مرتبط:

حال ژاپن بزرگ‌ترین بازار مبادله بیت کوین را دربر دارد و سهم چین در بازار گسترده ارزهای مجازی و رمزپایه، دیگر مانند گذشته نیست؛ با توجه به این موضوع تغییر در قوانین و مقررات مبادله بیت کوین و این گونه ارزها مانند چند سال گذشته بر بازار تاثیرگذار نیست.

داد و ستد بیت کوین به وسیله ارز رسمی کشور چین نسبت به سال گذشته از ۹۰ درصد به ۱۹ درصد کاهش یافته است این موضوع طبق گفته وب‌سایت Bitcoinity می باشد،بازگشت قدرتمندانه و سریع بیت کوین بعد از همه این ضربات مهلک، نشان می‌دهد فشار بازار واقعی جهانی بر تجارت بیت کوین تاثیرگذار نخواهد بود و نمی‌تواند بیت کوین را از مسیری که در آن قرار گرفته خارج کند.

اگر در بلندمدت به نوسانات قیمت بیت کوین نگاه کنید، متوجه خواهید شد افت قیمت ۲۰ درصدی در قیاس با نوساناتی که پیش از این بیت کوین تجربه کرده است، چندان بزرگ هم نیست؛ به عبارت دیگر، بیت کوین در حال حاضر بسیار بزرگ‌تر و قوی‌تر از آن است که با یک یا دو اتفاق بد شکست بخورد.

 

 

درباره greenrideshare16_o68m950r

دیگه چه خبر!

همایش بیتکوین با حضور بزرگان اینترنتی

  اولین همایش بیت کوین در روز ۳ شنبه مورخ ۲۵ مهر ماه در کتابخانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *