خانه / بیتکوین / Expedia بیت کوین را می پذیرد و به توسعه آن کمک می کند

Expedia بیت کوین را می پذیرد و به توسعه آن کمک می کند

اکسپدیا (expedia) یک شرکت آمریکایی است که در زمینه خدمات سفر و گسترش صنعت گردشگری در دنیا فعالیت می‌کند. مدیرعامل جدید Expedia آقای Mark Okerstrom در مصاحبه با مجله Financial Times گفته است که شرکتش برای استفاده بیشتر از تکنولوژی برنامه‌های خود را گسترش می‌دهد. همچنین در مصاحبه خود با مجله GeekWire به نقش بسیار مهمی که تکنولوژی در صنعت گردشگری دارد اشاره کرده است. اکسپدیا توانسته با استفاده از تکنولوژی، انقلاب جدیدی را در صنعت گردشگردی به‌وجود بیاورد. این موضوع که Expedia بیت کوین را می‌پذیرد یکی از مثال‌های مهم برای استفاده این شرکت از تکنولوژی روز دنیا است.

Expedia بیت‌کوین را می‌پذیرد

مقاله‌های مرتبط:

وقتی Mark Okerstrom در سال ۲۰۱۴ مدیر بخش مالی و معاون اجرایی اکسپدیا بود، این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آنلاین گردشگری در جهان، بیت کوین را قبول می‌کرد. با اعلام این خبر که Expedia بیت کوین را می‌پذیرد مایکل گلمن، نائب رئیس اکسپدیا گفت که این شرکت برای مشتریان و همکارانش مشکل برنامه‌ریزی و رزرو آنلاین خدمات سفر را، با استفاده از جدیدترین روش‌های پرداخت حل کرده است.

Expedia، اوبر و بیت کوین

مارک اکرستروم که مدرک MBA خود را از دانشگاه هاروراد گرفته است و به جای دارا خسروشاهی مدیرعامل کنونی اوبر برسرکار آمده است. دارا خسروشاهی، مدیر ایرانی سابق Expedia که از رهبران تجارت بیت کوین در دنیا به‌حساب می‌آید، از زمان مدیریت خود در اکسپدیا (۲۰۰۵-۲۰۱۷) پذیرش ارزهای رمزپایه را در این شرکت آغاز کرد و هنوز هم عضو هیئت مدیره این شرکت است.

رونق بخشیدن Expedia با بیت کوین

expedia و ارتباط بیت کوین

گرچه امروز Expedia بیت کوین را می‌پذیرد اما پذیرفتن ارزهای دیجیتال را با استفاده از خدمات Coinbase آغاز کرد و مشتریانی که می‌خواستند هزینه خدمات سفر خود را با بیت کوین پرداخت کنند به این وب‌سایت منتقل می‌شدند. Coinbase از جمله شرکت‌هایی است که نرخ تبدیل بیت کوین را مشخص می‌کند و به مشتریان در خرج کردن بیت کوین کمک می‌کند.

حالا که رئیس‌های اوبر و اکس‌پدیا از طرفداران بیت کوین هستند، احتمال دارد که این دو شرکت بزرگ، همکاری‌های‌شان را گسترش دهند. همین سوال را Toddy Bishop سردبیر مجله GeekWire از اکرستروم پرسیده است و او در پاسخ گفت:

امیدوارم. اتفاقا هفته پیش، من و دارا در نیویورک یک دیدار ۲ ساعته داشتیم. فکر می‌کنم که هردویمان تمرکز زیادی داریم که از این فضا بیشترین استفاده را کنیم. به هر حال، فکر می‌کنم که احتمالش زیاد است و بسیار مشتاقانه، منتظر آن روز هستم.

در نوامبر ۱۹۹۹، شرکت مایکروسافت، عرضه عمومی خدمات گردشگری آنلاین Expedia را آغاز کرد. این اولین بخش از مایکروسافت بود که به صورت عمومی عرضه می‌شد و با بیش از ۷ میلیون کاربر، به معروف‌ترین ارائه‌دهنده خدمات آنلاین گردشگری تبدیل شده‌بود.

امروز Expedia چندین محصول دارد؛ Hotels.com ،Trivago Travelocity ،CarRentals.com ،Hotwire و Egencia از جمله محصولات اکسپدیا هستند که باعث رشد جهانی این شرکت شده‌اند. به دلیل اینکه Expedia بیت کوین را می‌پذیرد مفیدبودن این ارز دیجیتال و استفاده از آن در سایر بخش‌های صنعت گردشگری می‌تواند روز‌به‌روز به رونق بیت کوین کمک کند.

Daedalus Drones از دیگر شرکت‌هایی است که خدماتش را با بیت کوین ارائه می‌کند. AirBaltic و Polish Airlines LOT هم استفاده از بیت کوین را به عنوان یکی از راه‌های پرداخت خود به مشتریان معرفی می‌کنند. به تازگی شرکت‌های گردشگری دیگری هم از بیت کوین استفاده می‌کنند. مدیرعامل Peach Aviation Ltd هم که پذیرش بیت کوین را در برنامه آینده خود گذاشته است، می‌گوید که با این‌کار می‌خواهد مشتریان‌شان را به بازدید از مناطق مختلف ژاپن تشویق کنند. CheapAir هم از جمله شرکت‌های رزرو پروازهای آنلاین است که بیت کوین را می‌پذیرد.

شاید اگر Expedia و اوبر زمینه‌های همکاری خود را در استفاده از بیت کوین افزایش دهند، بتوانند در مقابل رقیب‌شان ‌Priceline که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های آنلاین امتیازدهی گردشگران در دنیا است، بازار را به دست بگیرند.

دارا خسروشاهی

 

درباره greenrideshare16_o68m950r

دیگه چه خبر!

همایش بیتکوین با حضور بزرگان اینترنتی

  اولین همایش بیت کوین در روز ۳ شنبه مورخ ۲۵ مهر ماه در کتابخانه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *